Slider

Zastosowanie sztucznej trawy w dekoracji

Sztuczna trawa jest produktem coraz bardziej powszechnym, stosowanych także przez indywidualnych odbiorców. Sztuczna trawa ma coraz szersze zastosowanie w przydomowych ogródkach w takich miejscach jak:

 1. Taras/Balkon – na tarasie stosuje się trawy syntetyczne o długości włosia 25mm-35mm. Trawy te wykonane są z dwóch rodzai włókien – prostych i skrętnych, które imitują piasek, a zarazem tworzą rodzaj miękkiego podkładu. Do tej wysokiej jakościowo grupy traw zaliczają się trawy RiccoPremium, które produkowane są przez polską firmę.

  Trawy RiccoPremium są to trawy monofilowe z dłuższym i miękkim włosiem doskonale imitujące trawę naturalną.

  Sztuczna trawa to także możliwość łatwego i szybkiego zregenerowania starego tarasu z popękanymi i odspojonymi płytkami. Sztuczną trawę można układa bezpośrednio na płytkach.
  tarasy

 2. Przydomowy plac zabaw – na placach zabaw najczęściej stosuje się trawy RiccoMulti na podkładach amortyzujących. Trawy te nie są mocowane do podłoża, a jedynie zasypywane piaskiem kwarcowym. Są to trawy występujące w różnej kolorystyce, co pozwala tworzyć barwne place zabaw, przyjazne dla dzieci i otoczenia. Sztuczna trawa na przydomowym placu zabaw eliminuje wytarcia w miejscach szczególnie narażonych, tj. pod huśtawkami i zjeżdżalniami.

  plac-zabaw

 3. Basen – teren wokół basenu to odwieczny problem z właściwym jego zagospodarowaniem. Idealnym rozwiązaniem jest bezzasypowa, sztuczna trawa. Jest to nawierzchnia syntetyczna doskonale przepuszczalna dla wody, a zarazem dająca efekt bardzo zbliżony do trawy naturalnej.

  basen

 4. Altanki – trawy dekoracyjne stanowią doskonały, innowacyjny wystrój altanki. Są to nawierzchnie bardzo łatwe w utrzymaniu (można je myć talże myjką ciśnieniową) z efektownym wyglądem.

  ALTANKI

 

Trawy dekoracyjne to nowoczesne nawierzchnie syntetyczne dające efekt naturalnie, idealnie przystrzyżonego trawnika, tym samym wprowadzając harmonię w aranżowaną przestrzeń.