Slider

Montaż sztucznej trawy

Montaż sztucznej trawy nie jest procesem bardzo skomplikowanym niemniej jednak zaleca się aby montażu dokonywała ekipa specjalizująca się w tego typu usługach, mająca odpowiednie szkolenia i doświadczenie.

Im krótsza trawa tym montaż jest trudniejszy, wymaga większego doświadczenia i dokładności.

 

Pierwszą czynnością przy instalacji sztucznej trawy są wykopy. Należy zdjąć górną warstwę ziemi  i przygotować zaplanowaną warstwę podbudowy.

Trawę układa się bezpośrednio na prawidłowo przygotowanej podbudowie bądź w przypadku zastosowania dodatkowych mat amortyzująco-drenażowych na tych matach.

Maty amortyzujące stosuje się w celu polepszenia amortyzacji nawierzchni i komfortu gry.

Przed przystąpieniem do montażu sztucznej trawy należy sprawdzić prawidłowość przygotowanej podbudowy gdyż od jej równości zależy wygląd sztucznej murawy i komfort gry.

Rozwijamy rolki z sztuczną trawą i przycinamy boki trawy, tak aby kolejne rolki idealnie do siebie pasowały.

Trawa syntetyczna ma fabrycznie po bokach fabrycznie dodatkowy pasek zabezpieczający trawę przed uszkodzeniami, który należy odciąć.

Wszystkie bryty trawy układamy włosiem w jednym kierunku. Ułożenie w różnych kierunkach mogłoby spowodować różnicę w odcieniach pomiędzy kolejnymi rolkami.

Przykładamy bryty blisko siebie i sprawdzamy czy trawa nie zachodzi na siebie.

Odwijamy brzegi trawy i układamy pomiędzy nimi flizelinę.

Mieszamy składniki kleju i rozkładamy masę równomiernie na flizelinie.

Przykładamy jedną stronę trawy do flizeliny. Doklejamy drugi bryt trawy i dociskamy trawę by dobrze się skleiła. Docinamy brzegi trawy do zaplanowanych wymiarów.

W przypadku instalacji trawy bezzasypowej mamy już gotową nawierzchnię do użytku.

 

W przypadku trawy zasypowej i konieczności wklejenia linii postępujemy jak poniżej.

Za pomocą specjalistycznego urządzenia i szablonów wycinamy miejsca na linie i używając taśmy instalacyjnej oraz kleju łączymy linie z przylegającymi kawałkami trawy zielonej bądź ceglastej.

Po rozłożeniu całego boiska zasypujemy go piaskiem i rozprowadzamy równomiernie po całym boisku.

Następnie czeszemy trawę – małe powierzchnie szczotkami ręcznymi a większe specjalnymi maszynami wyposażonymi w końcówki z tworzyw sztucznych. Operacja ta ma zapewnić dokładne rozprowadzenie piasku oraz postawienie włókien sztucznej trawy.